Віталій Сивук виграв відкритий чемпіонат Філіппін

Турніри за кордоном

На міжнародному шаховому чемпіонаті Філіппін Україну представили миколаївські ґросмейстери Віталій Сивук та Олександр Зубов. У фінальному 10 турі Віталій Сивук обійшов 7 суперників і з відривом у півочка став на 1 місце п'єдесталу.

С большим везением удалось выиграть достаточно сильный турнир. В последнем туре удалось одолеть лидера гонки и стать чемпионом!

Posted by Vitaly Sivuk on 14 листопад 2015 р.

Філліппінський міжнародний шаховий чемпіонат проходив 9-14 листопада на південно-західному узбережжі Філіппін, місті Олонґапо. В рамках чемпіонату були проведені два турніри: "Претендент" та "Оpen", перемогу в якому і виборов наш Віталій Сивук.

У рейтинговому списку Олександр Зубов стартував другим (2630), Віталій Сивук - одинадцятим (2512). Всього участь взяли 36 шахістів з 9 країн, в тому числі 17 ґросмейстерів.

Поки у турнірній таблиці почергово лідирували А.Гупта (Індія, 2633) та А. Демченко (Росія, 2592), миколаївський ґросмейстер Сивук найближче наближався до топу - на 5 сходинці у 5 турі.

Перед фінальним 10 днем шахових двобоїв, українець розділяв 2-7 місця. В останній день швейцарська система звела Віталія Сивука з лідером опену - індійським маестро Abhijeet Gupta. На 42 ході Сивук уже справляв перемогу над індійцем, якого захист Ґрюнфельда привів до капітуляції в ендшпілі.

Віталій Сивук набрав 7 очок з 10 можливих - достатньо, щоб здобути трофей, і на 0.5 очка випередити групу з 7 суперників.

Набравши 5.5 очок, Олександр Зубов зайняв 11 сходинку.